Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції

 

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції

          Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради надає роз’яснення про порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО.

          Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 238) (далі-Порядок).

          Порядком передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації (далі-ТЗР) незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

          Основні види ТЗР:

          протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);

          спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);

          засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);

          допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);

        меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).

          Учасник АТО або його законний представник подає документи до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або за фактичним місцем його перебування.
          Перелік необхідних документів для отримання ТЗР:

          паспорт (копія та оригінал);

          ідентифікаційний код (копія та оригінал);

          рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;

          витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).

          Працівники органів соціального захисту населення:

          нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;

          ознайомлять з каталогами ТЗР, з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;

          видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР.

          Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.

          На обраному заявником підприємстві, проводиться огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

          Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні за адресою: вул. Шатила, буд. 12 (каб. № 6) або по телефону 37-12-57.

 

Прес-центр виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада