Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення виконкому №27

 У К Р А Ї Н А

КІРОВСЬКА РАЙОННА У МІСТІ КІРОВОГРАДІ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ 

 

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

від  "15"  квітня  2014 року                                                               № 27

 

Про діяльність органів
самоорганізації населення
як складової частини
місцевого самоврядування 

         Керуючись пунктом 2 частини 2 статті 52 Закону України  "Про місцеве  самоврядування в Україні", заслухавши інформацію начальника відділу комунального господарства виконкому Москаленка М.Г.  про діяльність органів самоорганізації населення як складової  частини місцевого самоврядування, виконком  районної у місті ради 

В И Р І Ш И В : 

         1. Інформацію начальника відділу комунального господарства виконкому Москаленка М.Г. про діяльність органів самоорганізації населення як складової  частини місцевого самоврядування  взяти до  уваги. 

         2. Головам органів самоорганізації населення - квартальних комітетів  Кіровського району  м.Кіровограда:

         активно  залучати мешканців до вирішення питань місцевого значення, належного  дотримання  Правил благоустрою міста  Кіровограда;

         постійно вживати заходів щодо залучення мешканців до робіт по благоустрою та санітарному  очищенню територій  у приватному  секторі;

         проводити роз'яснювальну роботу з мешканцями приватної забудови щодо недопущення  утворення  стихійних сміттєзвалищ, укладення усіма власниками  індивідуальних житлових будинків договорів на вивезення твердих побутових  відходів, отримання розрахункових книжок по вивезенню сміття та повної  вчасної оплати цієї  послуги. 

          3. Відділу  комунального господарства виконкому (Москаленко)  здійснювати подальше  сприяння  органам самоорганізації  населення у реалізації їх повноважень. 

         4. Контроль за  виконанням рішення покласти на голову районної у місті ради  Рацула О.А.

        

                                                                    

Голова  районної  у місті ради                                                                      О.Рацул

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ
про діяльність органів самоорганізації населення
як складової частини місцевого  самоврядування 

          Органи самоорганізації населення є складовою частиною місцевого самоврядування, які діють на підставі Конституції України, Закону України „Про органи самоорганізації населення”, мають визначенні повноваження, завдання та функції. 

Однією з форм органів самоорганізації населення є квартальні комітети.

На території Кіровського району м. Кіровограда діють 33 квартальні комітети. Кожен квартальний комітет представлено керівним складом квартального комітету на чолі з головою квартального комітету. 

Голови квартальних комітетів на виконання повноважень, визначених Законом України „Про органи самоорганізації населення”, Положенням про квартальний комітет, залучають населення до проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, скверів, обладнання дитячих і спортивних  майданчиків; надають допомогу громадянам похилого віку, одиноким, інвалідам, багатодітним сімям; сприяють правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку, підтримують зв’язок із дільничними інспекторами міліції, проводять спільний прийом громадян; ведуть роз’яснювальну роботу щодо протипожежних заходів, правил пожежної безпеки;  ведуть облік громадян, які мешкають у межах території дії квартального комітету; видають довідки встановленого зразка, характеристики, а також інформацією стосовно їх діяльності. 

Відповідно до рішення Кіровської районної у м. Кіровограді ради від 28 лютого 2012 року №121 „Про внесення змін та доповнень до Положення про відділ комунального господарства виконавчого комітету Кіровської районної у м. Кіровограді ради” відділом комунального господарства виконкому здійснюється оперативне управління діяльністю квартальних комітетів. 

Протягом 2013 року з головами квартальних комітетів проведено 12 семінарів, на яких розглядались різноманітні питання, що стосувалися роботи голів квартальних комітетів за участі представники управління ветеринарної медицини у м. Кіровограді, державного закладу Кіровоградської міської санітарно-епідеміологічної станції, сектору дільничних інспекторів міліції Кіровського відділу міліції Кіровоградського відділу УМВС України в Кіровоградській області, управління соціального захисту населення виконкому, відділення комплектування Кіровоградського об’єднаного міського військового комісаріату, Кіровоградської міської організації ветеранів України, Кіровської районної організації Товариства Червоного Хреста України, спеціалістів управлінь та відділів виконавчого комітету районної у місті ради. 

          Одним із найбільш важливих напрямів роботи голів квартальних комітетів є наведення належного санітарного стану у приватному секторі.       

         Відповідно до рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 29 березня 2013 року №143 "Про проведення міської акції "Чисте місто"  на території Кіровського району в період з 01 по  30 квітня 2013 року разом з підприємствами, організаціями, установами взяли участь виконавчі органи Кіровської районної у м.Кіровограді ради, органи самоорганізації населення - квартальні комітети Кіровського району та мешканці приватного сектору.       

        Мешканцями квартальних комітетів №№1, 6, 7, 10,16,18,19,20,28, 29, 30, 31, 32, 33 за підтримки депутатів Кіровської районної у м. Кіровограді ради та Кіровоградської міської ради було прибрано зупинки громадського транспорту по вулицях Антонова, Костромській, Енергетиків; прибрано дитячі та дитячо-спортивні майданчики по вулицях Пархоменка та Московській; ліквідовано несанкціоновані сміттєзвалища по вулицях Ломоносова, Менделєєва, Сухумській, Верхній Биківській, Нижній, Глінки, Жовтневої революції, Партизанській, Толстого, Сиваській, О.Кошового, Желябова, прилеглу до залізниці територію по вул. 2-ій Залізничній; очищено від побутового сміття водойму, яка знаходиться між вулицями Бєляєва, Волкова та Рудниковою, зроблено генеральне прибирання зеленої зони з обох її сторін та висаджено 80 саджанців акації з боку вулиці Рудникової. Крім того, надано допомогу комунальному підприємству "Ритуальна служба – спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування" у прибиранні кладовища по провулку Громадянському та прилеглої до нього території, старого кладовища по вулиці Московській та навколо кладовища по вулиці Казанській. 

З метою покращення санітарного стану, естетичного вигляду і експлуатаційного стану елементів благоустрою, санітарного утримання території приватного сектору району, озеленення і зразкового утримання дворів, прибудинкових територій, вулиць  району, підвищення культури побуту території кіровського району відповідно до розпорядження голови районної у місті ради у квітні - травні 2013 року проводився щорічний огляд- конкурс на кращий благоустрій приватного сектору за наступними номінаціями:

„Кращий будинок приватного сектору”

„Краща територія квартального комітету”.

Голови квартальних комітетів району надали свої пропозиції комісії по проведенню щорічного огляд-конкурсу, на підставі яких було визначено переможців у номінації „Кращий будинок приватного сектору”:

за зайняте I місце 7 мешканців було нагороджено спеціальними табличками, на яких нанесено „Будинок зразкового стану”,

за зайняті II (7 осіб) і  III ( 5 осіб) місця - громадянам було вручено дипломи.

За рекомендаціями ініціативних груп мешканців Кіровського району  м. Кіровограда у номінації „Краща територія квартального комітету” переможцем визначено територію квартального комітету №12 (голова Стаценко В.М.), II місце - територію квартального комітету №29 (голова Козир С.Д.), III місце - території квартальних комітетів №6 та №18 (голови Коваленко В. М. і Вареник Т.К. відповідно).

Нагородження переможців проводилося під час святкових заходів у червні 2013 року.       

          Безпосередню та активну участь голови квартальних комітетів району приймали в урочистостях з нагоди 259-ї річниці від дня заснування м. Кіровограда та святі „Смачна та чудова каша гарбузова”, яке проводилось у парку культури та відпочинку „Ковалівський”. За активну участь у ньому  9 голів квартальних комітетів були відзначені та заохочені виконавчим комітетом  районної у місті ради. 

Враховуючи зазначене вище, можна дійти висновку, що діяльність органів самоорганізації населення - квартальних комітетів Кіровського району м. Кіровограда  - є важливою складовою становлення громадського суспільства, яка створює сприятливі умови для участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.

 

 

Головний спеціаліст сектору
з питань депутатської
діяльності виконкому                                                                        О. Лавренюк

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада