Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення №75

 

У К Р А Ї Н А

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від «15» жовтня 2019 року                                                          № 75

 

Про стан соціального захисту

громадян, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи,

Фортечного району міста Кропивницького,

за дев’ять місяців 2019 року

 

Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Закаблуковського В.О. про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Фортечного району міста Кропивницького, виконавчого комітету районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В :

 

1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Закаблуковського В.О. про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Фортечного району міста Кропивницького, за дев’ять місяців 2019 року взяти до уваги.

 

2. Роботу відділу з питань обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управління соціального захисту населення виконавчого комітету за дев’ять місяців 2019 року визнати задовільною.

 

 

 

 

 

Голова районної у місті ради                                                                   О. Кришко

 

 

 

 

Наталія Федорова 37 03 97

ІНФОРМАЦІЯ

про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управління соціального захисту

 населення виконкому

за дев’ять місяців 2019 року

 

Відділ з питань обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є складовою частиною управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради (далі-управління).

Основні завдання відділу - захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та вирішення пов`язаних з цим проблем соціального характеру, а також здійснення соціального забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників  Революції Гідності (далі –учасники АТО).

Станом на 01 жовтня 2019 року на обліку в управлінні перебуває              1483 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

 категорія 1 - 299 осіб;

 категорія 2 - 619 осіб;

 категорія 3 - 228 осіб;

 категорія 4 - 23 особи;

 вдови - 158 осіб;

 діти - 156 особи, з них: одна дитина з інвалідністю,  інвалідність, якої пов`язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, дві дитини з інвалідністю загального захворювання,  вісім дітей-напівсиріт.

Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постанови Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за дев’ять місяців                    2019 року відділом з питань обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управління виплачено компенсацій та допомог на загальну суму 2765194,36 грн., з них:

         виплата підвищених стипендій та надання додаткових відпусток на суму             492791,00 грн.;

         компенсація сім'ям з дітьми та видатки на безоплатне харчування дітей на суму 2007,57 грн. (одна дитина з інвалідністю – розмір виплати 370,00 грн. на місяць);

         щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування на суму 2125262,46 грн.;   

компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомога на оздоровлення у разі звільнення з роботи на суму 145133,33 грн.

За рахунок коштів обласного бюджету на надання пільг на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінням відшкодовано коштів на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне зубопротезування за дев’ять місяців                    2019 року на загальну суму 275047 грн. з них:

 безплатне придбання ліків за рецептами лікарів на загальну суму 247787,00 грн.;

безплатне зубопротезування  на загальну суму 27260,00 грн.

За рахунок коштів обласного бюджету до 33-х роковин Чорнобильської катастрофи, надано одноразову матеріальну допомогу дітям з інвалідністю загального захворювання, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, дітям-напівсиротам, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році І та ІІ групи інвалідності, віднесених до 1 категорії, на загальну суму 147000,00 грн.

Щорічне оздоровлення здійснюється відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Потреба в оздоровленні громадян, віднесених до 1 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2019 році складає                 109 осіб, відповідно до поданих заяв. Для санаторно-курортного лікування громадян зазначеної категорії з державного бюджету виділено кошти в загальній сумі 525500,00 грн. (66% від потреби). З початку 2019 року оздоровлено 54 особи. Санаторно-курортним закладам відшкодовано коштів на загальну суму 395672,24 грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня                 2018 року № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» здійснено заміну посвідчень на посвідчення  нового зразка 13 особам.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 179 (зі змінами), на обліку в управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету                 (далі–управління) перебуває 83 учасники антитерористичної операції для забезпечення послугами із професійної адаптації. З початку поточного                 року 28 осіб отримали професію водія автотранспортних засобів на загальну              суму 181147,49 грн.

Відповідно до Порядку психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та             Луганській областях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України                       від 27 грудня 2017 року № 1057 (зі змінами), з початку поточного року психологічну реабілітацію отримали шість учасників АТО на загальну                             суму 61460,34 грн.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників  Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях             санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами), на обліку в управлінні перебуває 32 особи зазначеної категорії громадян. З початку поточного року санаторно-курортним лікуванням забезпечено чотири  учасника антитерористичної операції на загальну суму 35007,64 грн.

З метою реалізації положень обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО, Операції об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, Операції об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 вересня 2014 року № 650 (в редакції рішення Кіровоградської обласної ради від 21 вересня 2018 року № 538), з початку поточного року санаторно-курортним лікуванням забезпечено два учасники антитерористичної операції на загальну суму 14600,00 грн.

На виконання Порядку надання послуг із сімейного відпочинку учасників АТО, операції Об'єднаних сил, членам сімей загиблих учасників АТО, операції Об'єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам-добровольцям та членам їх сімей, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 05 березня                2019 року № 444-р, на обліку в управлінні перебуває 138 учасників АТО та              203 члена їх сімей (у т. ч. 88 дітей віком від 3 років), 22 члени сімей загиблих учасників АТО. З початку поточного року сімейним відпочинком забезпечено 43 сім’ї учасників АТО (у т. ч. 34 дитини віком від 3 років) та 15 членів сімей загиблих учасників АТО на загальну суму 493955,00 грн.

 

Начальник управління соціального

захисту населення виконавчого комітету                                В. Закаблуковський                                                                                                                                                                                                                                                   

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада