Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення №55

 У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від «17» липня 2018 року                                                                           № 55

 

 

Про роботу комунального закладу

«Центр соціальної реабілітації (денного

догляду) дітей з інвалідністю»

за І півріччя 2018 року

 

 

          Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію директора комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» Місюні Л.В. про роботу комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» за І півріччя 2018 року, виконавчий комітет районної у місті ради

 

 

В И Р І Ш И В:

 

 

           1. Інформацію директора комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» Місюні Л.В. про роботу комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» за І півріччя 2018 року взяти до уваги.

 

 

2

          2. Роботу комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» за І півріччя 2018 року визнати задовільною.

          3. Директорукомунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» Місюні Л.В. забезпечити виконання покладених на комунальний заклад «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» повноважень у сфері соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

 

 

 

Голова районної у місті ради                                                                 О. Кришко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Місюня34 63 36

Інформація про роботу комунального закладу

«Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю»

за І півріччя 2018 рік

 

Комунальний заклад «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю» (далі – Центр) - це реабілітаційна установа системи соціального захисту населення, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, а також дітей віком до 2-х років, що мешкають в м. Кропивницькому та мають ризик отримати інвалідність.

Станом на 01 липня 2018 року реабілітаційні послуги  в Центрі отримує 64 дитини з інвалідністю, реабілітацію проходять діти у 3 групах денного догляду. Одна група працює в режимі неповного дня за індивідуальними планами роботи зі спеціалістами Центру.

У Центрі активно проводяться заходи щодо збільшення наповнюваності груп та кількості дітей, які можуть отримувати реабілітаційні послуги,  а саме:

для зручності батьків, які працюють, заклад працює з 7.30 до 18.00 год.;

діти з інвалідністю, які перебувають у Центрі забезпечені безкоштовним триразовим  харчуванням;

проведення реабілітаційних занять забезпечують педагоги закладу, а саме: вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, практичний психолог, фахівець з фізичної реабілітації, керівник музичний, вихователі, асистенти вчителя- реабілітолога;

для корекції та розвитку основних фізичних якостей дітей з інвалідністю, які перебувають в Центрі, залучені тренери відділення легкої атлетики реабілітаційної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Інваспорт»;

           діти, які відвідують спортивний гурток неодноразово приймали участь у спортивних змаганнях.

До Дня захисту дітей, 01 червня 2018 року за сприяння депутатів міської та районних рад, на території Центру встановлено дитячу інклюзивну гойдалку для дітей з інвалідністю, які користуються візочками.

З червня 2018 року по серпень 2018 року у  Центрі функціонує літній оздоровчий Табір активної інтеграції. Під час роботи табору організовано відвідування дітьми загально-міських культурно-масових заходів для дітей, виставок, екскурсій, культурно-історичних, спортивних, промислових об’єктів міста;

Для розширення спектру реабілітаційних послуг та організації якісної фізкультурно-спортивної реабілітації, яка спрямовується на підвищення рухової активності, працездатності, оздоровлення, задоволення потреб у спілкуванні, відновлення психологічного статусу, формування компенсаторних функцій організму і позитивної мотивації у дітей з інвалідністю до суспільної адаптації при заняттях спортом за кошти меценатів було придбано спортивні комплекси.

З метою облаштування у Центрі спортивного залу для занять ЛФК було подано проект «Фізкультура для всіх» до Громадського бюджету міста .

Проект отримав перемогу та реалізований у липні 2018 році. Реалізація проекту дасть можливість створити у Центрі повністю інтегровані можливості проведення реабілітаційних лікувально-фізкультурних занять, об’єднати фізичні ресурси з ігровим обладнанням, що дозволить проводити повноцінну реабілітацію дітей, розвивати моторику, сенсорну стимуляцію та соціальну комунікацію.

З метою співпраці з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, громадськими організаціями, окремими громадянами та поліпшення умов проходження реабілітаційного процесу дітьми з інвалідністю за ініціативи керівництва Центру, працівників та батьки дітей  було створено ГО «Відчувай».  Члени ГО «Відчувай»  придбали для Центру двоканальний кисневий апарат  для приготування синглетно-кисневої суміші - кисневого коктейлю. У закладі відкрито фізкабінет, де діти, за призначенням лікаря-педіатра, отримують кисневі коктейлі.

Відповідно рішення Кіровоградської міської ради від 23 лютого 2016 року № 85 «Про внесення змін до рішення Кіровоградської міської ради  «Про затвердження Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення м. Кіровограда на 2016-2018 роки» з травня 2017 року по грудень  2017 року у закладі було проведено ремонт додатково орендованих 411,4 м2.

Після закінчення ремонту у закладі було відкрито актову залу, спортзал для занять ЛФК, кімнату сенсорної інтеграції, масажний кабінет, кабінет музичної терапії та кабінет вчителя- реабілітолога.

У 2018 році у закладі планується відкриття четвертої групи денного догляду та групи соціального патронажу.

За підтримки Кіровоградської обласної адміністрації, Міської ради            м. Кропивницького, голови Фортечної районної у м. Кропивницькому ради у грудні 2017 року було придбано спеціальний автобус, який кожного дня підвозить дітей до місця розташування Центру від місця проживання та у зворотному напрямку.

Штатна чисельність працівників комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю», на                             01липня 2018 року, становить 28 штатних одиниці.

З метою використання в практичній роботі набутого досвіду, створено офіційний сайт Центру, який розміщений на сайті Фортечної районної у                  м. Кропивницькому ради, де можна ознайомитись з діяльністю Центру та нормативно-правовою базою з питань надання реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю.

Спеціалістами Центру постійно проводяться заходи щодо забезпечення права дітей з інвалідністю на реабілітацію з метою їх подальшої інтеграції в дитячі колективи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Із загальної кількості дітей з інвалідністю, що отримують корекційно-реабілітаційні послуги у Центрі, 30 дітей відвідує дошкільні і загальноосвітні навчальні заклади нашого міста.  Постійно проводиться робота щодо залучення дітей до загальноосвітніх закладів.

 

 Директор                                                                                                  Л. Місюня

 

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада