Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення №2

 

УКРАЇНА

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ  РАДА

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від «21» січня 2020 року                                                                       2

 

Про роботу комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації для дітей

 з інвалідністю Фортечної районної

 у місті Кропивницькому ради»

 за  2019 рік

 

           Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію директора комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» Місюні Л.В. про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за 2019 рік, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Інформацію директора комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» Місюні Л. В. про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за 2019 рік взяти до уваги.

           2. Роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за     2019 рік визнати задовільною.

           3. Директору комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради»               Місюні Л. В. забезпечити виконання покладених на комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» повноважень у сфері соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

 

 

Голова районної у місті ради                                                                 О. Кришко

 

 Лілія Місюня 37 14  66

 

 

Інформація про роботу комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю

 Фортечної районної у місті Кропивницькому ради»

2019 року

Комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» (далі – Центр) - це реабілітаційна установа системи соціального захисту населення, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, а також дітей віком до 3-х років, що мешкають у                             м. Кропивницькому та мають ризик отримати інвалідність.

Станом на 01 грудня 2019 року реабілітаційні послуги  в Центрі отримує 83 дитини з інвалідністю, реабілітацію проходять діти у чотирьох відділеннях. Відділення ранньої реабілітації (абілітації) - 14 дітей з інвалідністю, відділення  денного догляду - 42 дитини з інвалідністю, відділення психолого-педагогічної реабілітації – 22 дитини, соціальний патронаж - 5 дітей з інвалідністю.

У Центрі активно проводяться заходи щодо збільшення наповнюваності груп та кількості дітей, які можуть отримувати реабілітаційні послуги,  а саме:

для зручності працюючих  батьків, заклад працює з 7.30 до 18.00 год.;

діти з інвалідністю, які отримують послуги у відділенні  ранньої реабілітації (абілітації) та у відділенні денного догляду, забезпечені безкоштовним триразовим харчуванням;

проведення реабілітаційних занять забезпечують педагоги закладу, а саме: вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, практичний психолог, інструктор з фізичної культури, керівник музичний, вчитель образотворчого мистецтва, вчитель трудового навчання вихователі, асистенти вчителя-реабілітолога;

для корекції та розвитку основних фізичних якостей дітей з інвалідністю, які перебувають в Центрі, залучені тренеривідділення легкої атлетики реабілітаційної дитячо-юнацької спортивної школи дітей з  інвалідів «Інваспорт»;

діти, які відвідують спортивну секції неодноразово брали участь у спортивних змаганнях.

На території закладу встановлено інклюзивний ігровиймайданчик, який обладнано спеціальними ігровими зонами для дітей з інвалідністю, які користуються візочками.

Встановлюється інклюзивний ігровиймайданчикдля занять спортом на свіжому повітрі.

2

Для підвищення рухової активності, працездатності, оздоровлення, задоволення потреб у спілкуванні, відновлення психологічного статусу, формування компенсаторних функцій організму і позитивної мотивації  уЦентрі облаштовано спортивного залу для занять ЛФК.

 У спортивному залі створено повністю інтегровані можливості проведення реабілітаційних лікувально-фізкультурних занять, що дозволяє проводити повноцінну фізичну реабілітацію дітей, розвивати моторику, сенсорну стимуляцію та соціальну комунікацію.

У закладі відкрито фізкабінет, де діти, за призначенням лікаря-педіатра, отримують кисневі коктейлі.

З червня 2019 року по серпень 2019 року у Центрі функціонував літній оздоровчий табір активної інтеграції «Веселка». Під час роботи табору фахівцями закладу було організовано відвідування дітьми загальноміських культурно-масових заходів, виставок, екскурсій, культурно-історичних, спортивних, промислових об’єктів міста.

Відповідно до рішення міської ради від 23 лютого 2016 року № 85 «Про внесення змін до рішення Кіровоградської міської ради  «Про затвердження Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення м. Кіровограда на 2016-2018 роки» у закладі було проведено ремонт додатково орендованих приміщень, площею  411,4 м2.

У січні 2019 року, після закінчення ремонту, у закладі було відкрито актову залу, спортивний зал для занять ЛФК, кімнату сенсорної інтеграції, масажний кабінет, кабінет музичної терапії та кабінет вчителя-реабілітолога.

У січні 2019 року у відкрито додаткову групу денного догляду та групу соціального патронажу.

Для надання послуг трудової реабілітації та навчання дітей з інвалідністю орієнтуванні  у навколишньому середовищі і подальшого підбору на цій основі виду суспільної або сімейно-побутової діяльності, навчання навичкам самообслуговування в побуті, користуванню побутовими приладами, побутової безпеки, ведення господарства, приготування їжі у закладі відкрито «Кулінарну робочу майстерню», яку обладнано кухонною побутовою технікою.

За підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації, Міської ради м. Кропивницького, Фортечної районної у м. Кропивницькому ради у грудні 2017 року було придбано спеціальний автобус, який щодня підвозить дітей до місця розташування Центру від місця їхнього проживання та у зворотному напрямку.

3

З метою використання в практичній роботі набутого досвіду, створено офіційний сайт Центру, який розміщено на сайті Фортечної районної у                       м. Кропивницькому ради, де можна ознайомитись з діяльністю Центру та нормативно-правовою базою з питань надання реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю.

Спеціалістами Центру постійно проводяться заходи щодо забезпечення права дітей з інвалідністю на реабілітацію з метою їх подальшої інтеграції в дитячі колективи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Із загальної кількості дітей з інвалідністю, що отримують реабілітаційні послуги у Центрі, 35 дітей відвідує дошкільні і загальноосвітні навчальні заклади нашого міста. Постійно проводиться робота щодо залучення дітей до навчання у загальноосвітніх закладах.

Штатна чисельність працівників Центру, станом на                                             01 грудня 2019 року, становить 30, 25 штатних одиниць.

 

 

 

Директор комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації

для дітей з інвалідністю Фортечної

районної у місті Кропивницькому ради»                                             Л. Місюня

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада