Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення № 150

                                                                                    

У К Р А Ї Н А
 
КІРОВСЬКА   РАЙОННА У М. КІРОВОГРАДІ   РАДА
 
СІМНАДЦЯТА СЕСІЯ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ
 
 
 
Р І Ш Е Н Н Я
 
 

від 11  грудня 2012 року                                                                               № 150

 

Про затвердження пропозицій

до проекту Програми охорони
довкілля по м. Кіровограду
на 2013 рік
 

         Керуючись статтею 41, частиною 1 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",   рішенням Кіровоградської міської ради від 29 грудня  2010 року № 65 "Про обсяги і межі повноважень, які визначаються Кіровоградською міською радою Кіровській та Ленінській районним у м. Кіровограді радам шостого скликання та їх виконавчим органам" (зі змінами та доповненнями),   районна у місті   рада

 
В И Р І Ш И Л А   :
 

         1. Затвердити пропозиції до проекту Програми охорони довкілля по м. Кіровограду на 2013 рік (додаються).

 

         2. Відділу комунального господарства виконкому (Павлова) направити до виконавчого комітету Кіровоградської міської ради затверджені пропозиції до проекту Програми охорони довкілля по м. Кіровограду на 2013 рік.

 

         3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної у місті ради з питань житлово-комунального господарства, охорони навколишнього природного середовища та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій (Авдєєнко).

 
 

Голова районної у місті ради                                                                  О.Рацул

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Кіровської районної  

у м. Кіровограді ради

від 11  грудня 2012 року

№ 150

 
 
 
 
 
 
                                   
 
                           
 
 
 
 
 
 
 
 
 П Р О П О З И Ц І Ї
   
до проекту Програми охорони довкілля
по м. Кіровограду на 2013 рік
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

м. Кіровоград

 
 

І. Загальні   положення

 

         Пропозиції до проекту Програми охорони довкілля по м.Кіровограду на 2013 рік (далі – Пропозиції) розроблено у відповідності до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та з метою забезпечення екологічної безпеки і передбачають поліпшення охорони довкілля за рахунок посилення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, залучення коштів з різних джерел фінансування на здійснення заходів щодо охорони довкілля, координації дій органів місцевого самоврядування.

 

ІІ. Необхідність розроблення Пропозицій

 

         Необхідність розроблення Пропозицій зумовлено підвищеними вимогами до поліпшення стану навколишнього природного середовища, створенням умов для забезпечення ефективного і раціонального використання природних ресурсів з обов'язковим відтворенням їх природних якостей, вимогою досягнення нормативних показників екологічного стану району.

         У вирішенні екологічних проблем головним має бути зниження негативного   впливу   господарської діяльності на   навколишнє природне середовище, забезпечення екологічно безпечного середовища для здоров'я та життєдіяльності населення. 

 
 

ІІІ. Основна мета розроблених Пропозицій

                   

         Основною метою розроблених Пропозицій є здійснення наступних заходів:

         забезпечення своєчасного прибирання території району;

         попередження виникнення несанкціонованих сміттєзвалищ;

         утримання в належному санітарному стані парків, скверів, місць масового відпочинку громадян;

         утримання зелених насаджень;

         сприяння відновленню зелених насаджень;

         привернення уваги населення та громадськості до проблем, пов'язаних із засміченням земель карантинним бур'яном – амброзією полинолистою, повитицею польовою та зараженням зелених насаджень карантинним шкідником – американським білим метеликом;

         пріоритетне забезпечення  населення у водопостачанні;

         посилення ролі державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства у сфері життєдіяльності населення;

         формування у населення мислення і поведінки, спрямованих на позитивний розвиток природогосподарювання, який включає в себе: раціональне природокористування, природовідновлення, природовідтворення, природоохорону.

 

ІV. Характеристика стану довкілля

 

         У сучасних умовах провідне значення поряд з соціальними та економічними проблемами мають проблеми охорони навколишнього природного середовища та здоров'я населення.

         Екологічні умови в Кіровському районі м. Кіровограда протягом десяти місяців 2012 року в основному були стабільними. Причин, які б зумовили неконтрольоване забруднення навколишнього середовища, за звітний період на території не було.                                  

         Разом з тим, мали місце такі негативні явища, як :

         висипання побутового і будівельного сміття на вулицях, в парках, скверах, зелених масивах та біля водоймищ;   

         несанкціоноване вирубування зелених насаджень;

         спалювання листя та сміття весною та восени.

         З метою покращення екологічних умов на території району    проводилася   роз’яснювальна   робота з керівниками підприємств, установ, організацій, навчальних і медичних закладів, населенням району з питання благоустрою та санітарного утримання прилеглих і закріплених територій. 

         Відповідно до рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 27 березня 2012 року №213 "Про проведення міської акції "Чисте місто" на території Кіровського району в період з 31 березня по 30 квітня 2012 року проведено місячник з благоустрою території району, а також чотири   загальноміські   суботники.    

         У цих заходахвзяли участь колективи близько 360 підприємств, організацій, установ, медичних та навчальних закладів, а також мешканці приватного сектору району.

         Під час проведення акції "Чисте місто"виконувалися роботи з прибирання парків, скверів, газонних частин вулиць, очищення і благоустрою територій, збору та вивезення сміття. 

         Мешканцями квартального комітету №1 на чолі з головою квартального комітету Швець Р.Я. прибрано зупинки громадського транспорту по  вулиці Антонова та вулиці Костромській; ліквідовано сміттєзвалища на березі річки Інгул від вулиці Лазо до вулиці Водогінної, а також між вулицею Пархоменка та вулицею Костромською.

         На території квартального комітету №2 головою квартального комітету Голяченко О.Є. разом з мешканцями прибрано від сміття території навколо старого та ліквідовано сміттєзвалище біля нового кладовищ по вулиці Салтикова-Щедріна; очищено підбордюрну частину дороги цієї вулиці.

         За цей період підприємствами, організаціями, установами, мешканцями району, за підтримки депутатів Кіровської районної у м.Кіровограді ради та Кіровоградської міської ради, вдруге повністю очищено від побутового сміття, пляшок, автопокришок, гілля   водойму, яка знаходиться між вулицями Бєляєва, Волкова та Родниковою. Зроблено генеральне прибирання зеленої зони з обох її сторін. Також ліквідовано несанкціоноване сміттєзвалище, яке утворилося біля містка водойми. 

         Крім того, прибрано від сміття та ліквідовано сміттєзвалище на земельній ділянці біля дитячого дошкільного закладу №35, що на розі вулиці Лесі Українки та вулиці Повітрянофлотської.

         Мешканцями квартального комітету №7 разом з головою квартального комітету Сокольницькою Г.С. ліквідовано сміттєзвалище у посадці по вулиці Тургенєва біля залізниці.    

         Головою квартального комітету №10 Абусерідзе Н.А. разом з мешканцями прибрано сміттєзвалище на розі вулиці Сухумської та вулиці Верхньої Биківської, висаджено квіти.

         За ініціативи голови квартального комітету №18 Вареник Т.К. та за допомогою депутата Кіровоградської міської ради Голофаєва І.В. на території квартального комітету проведено знесення аварійних та сухих дерев, формувальну обрізку дерев, які заважали електричним, газовим мережам та телерадіокомунікаціям. Разом з мешканцями було висаджено   20 саджанців дерев.  

         Мешканці квартального комітету №29 на чолі з головою квартального комітету Козир С.Д. за сприянням депутата Кіровоградської міської ради Слівнова В.В. повністю прибрано зелену зону від будинку по вулиці Московській, 165 до підприємства "Агроресурс" та ліквідовано несанкціоноване звалище сміття; проведено прибирання зеленої зони біля православного храму та висаджено   50 саджанців дерев, ліквідовано несанкціоноване сміттєзвалище по провулку Севастопольському. Також прибрали територію дитячого майданчика, що в зеленій зоні по  вулиці Московській.

         Головами квартальних комітетів №№ 30, 32 Скляніченко В.В., Стаценко В.М., а також депутатом районної у місті ради Балуглановою Т.Л. проведено роботу по прибиранню зупинок громадського транспорту по вулиці Богдана Хмельницького і  вулиці Пальміро Тольятті. Також було ліквідовано несанкціоноване звалище сміття між вулицею Богдана Хмельницького та вулицею Пальміро Тольятті. Допомогу транспортом для вивезення сміття було надано депутатом Кіровоградської міської ради Терзовим Д.С. та КП "Кіровоград – Універсал 2005".

         У міській акції "Чисте місто" на території району взяли участь працівники виконавчих органів Кіровської районної у м.Кіровограді ради. Для ефективної роботи було придбано 40 одиниць господарського інвентарю та 30 погонних метрів парабар'єру.

         Завдяки їхнім зусиллям під час загальноміських суботників повністю прибрано та вивезено торішнє листя та сміття з території скверу Слави, прибрано сквер по вулиці Жовтневої революції. Також проведено прибирання території біля ставка в Ново-Миколаївській зеленій зоні.

         Допомога машинами та механізмами для вивезення усього зібраного сміття була надана комунальним підприємством з утримання шляхів, підприємством "Теплоелектроцентраль", ТОВ "Леодр-Плюс", ТОВ "КАТП- 1128", Кіровоградською філією №2 ТОВ "РАФ-ПЛЮС". 

         На виконання рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 14 серпня 2012 року № 663 на території Кіровського району проведено тиждень з благоустрою до відзначення 21-ї річниці незалежності України.

         Відповідно до рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 10 жовтня 2012 року № 828 "Про проведення осіннього місячника з благоустрою м. Кіровограда" оголошено місячник з 15 жовтня по 30 листопада 2012 року по впорядкуванню території міста від опалого листя, до якого залучена вся громада Кіровського району м. Кіровограда.

         З метою недопущення погіршення фітосанітарного стану Кіровського району м.Кіровограда по рослинному карантину і карантинних об'єктах та на виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 10 липня 2012 року №399-р "Про місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової" з 23 липня по 23 серпня 2012 року було проведено місячник боротьби з карантинними шкідниками.

         Працівниками відділу комунального господарства виконкому проводилася робота з керівниками підприємств, установ, навчальних та медичних закладів району стосовно систематичного обстеження прилеглих і закріплених територій на предмет виявлення карантинних об'єктів з подальшим їх знищенням.

         Головам квартальних комітетів поставлено завдання: довести до відома власників індивідуальних житлових будинків інформацію про обов'язкове виконання зазначеного розпорядження, зокрема, в частині, що стосується прилеглої до власних будинків території.

         Одночасно з цим, підготовлено та направлено до засобів масової інформації статтю "Амброзія полинолиста - небезпечний карантинний бур'ян" про застосовування механічного методу боротьби з амброзією на територіях населених пунктів.  

         Для задоволення питних і господарсько-побутових потреб більшість мешканців Кіровського району м.Кіровограда користується централізованим водопостачанням. Вода подається обласним комунальним виробничим підприємством "Дніпро-Кіровоград".   Разом з цим, у приватному секторі району є ще мікрорайони, де мешканці використовують питну воду з нецентралізованих джерел водопостачання – колодязів громадського користування.

         На виконання статті 18 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" станом на 12 листопада 2012 року проведено очищення 18 колодязів громадського користуванняза адресами:вулиця Червонопреснинська, № 22;вулицяПальміро Тольятті, №110, №120, №131; вулиця Богдана Хмельницького, №157, №175, №199, №223, №244, №260а, №276, №288; вулиця Лелеківська,№19,№25,№29, №37-а; вулиця Балашівська, №8, №29.На виконання цих робіт було використано кошти районного у місті бюджету у сумі 27 290,40 грн.

 
 
 
 
 

V. Комплекс заходів щодо поліпшення навколишнього

природного середовища на 2013 рік

 

         З метою попередження негативного впливу господарської діяльності на навколишнє природне середовище, забезпечення охорони довкілля, раціонального природокористування, екологічної безпеки, захисту екологічних прав і інтересів держави та громадян у відповідності до вимог Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" необхідно:

         здійснювати екологічний контроль за об'єктами, що можуть негативно вплинути на стан складових довкілля та здоров'я людей;

         вживати ефективних заходів щодо зменшення обсягів утворення та знешкодження, безпечного складування або захоронення побутових відходів;

         розвивати у населення мислення і поведінку, які спрямовані на оптимізацію та постійний розвиток природогосподарювання, що включає: раціональне природокористування, природовідновлення, природоохорону, природовідтворення;

         забезпечувати систематичне і оперативне інформування населення, підприємств, установ, організацій про стан навколишнього природного середовища; 

         приводити в належний санітарний стан зелені зони, території парків та скверів, зони відпочинку, прибережні смуги річок і водоймищ з метою поліпшення екологічного стану Кіровського району м.Кіровограда спільними зусиллями підприємств, організацій, установ, навчальних та медичних закладів незалежно від форм власності, комунальних служб, громадськості міста та на виконання Указу Президента України "Про Всеукраїнську акцію "Зелений паросток майбутнього";

         проводити роз'яснювальну роботу серед населення  стосовно знищення карантинних рослин та карантинних шкідників і висвітлювати в засобах масової інформації методи боротьби з ними;

         здійснювати постійний контроль за станом парків, скверів, місць масового відпочинку, зелених зон, річок та водоймищ, колодязів громадського користування у відповідності до вимог природоохоронного законодавства, рішень Кіровоградської обласної ради, Кіровоградської міської ради.

 
 
________________________
 
 
 

a

 sebuah

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада