Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення №121

 

У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ  РАДА

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 10 грудня 2020 року                                                                   № 121

 

Про стан практичної діяльності

державних соціальних інспекторів

управління  соціального захисту

населення виконавчого комітету

 

Керуючись  частиною другою статті 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши інформацію начальника  управління  соціального захисту населення виконавчого комітету                                            В. ЗАКАБЛУКОВСЬКОГО  про стан практичної діяльності державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення виконавчого комітету  за десять місяців 2020 року, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В :

 

1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого  комітету  В. ЗАКАБЛУКОВСЬКОГО  про  стан  практичної діяльності державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення виконавчого комітету за десять місяців 2020 року взяти до уваги.

 

2. Роботу відділу державних соціальних інспекторів управління  соціального захисту населення виконавчого комітету за десять місяців          2020 року визнати задовільною.

 

3. Управлінню соціального захисту населення виконавчого комітету (ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ) продовжити роботу зі здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги та цільовим використанням коштів державного бюджету відповідно до чинного законодавства.

 

 

 

Заступник голови районної

у місті ради                                                                               Ірина ЖАРОВА

 

 

Станіслав ТКАЧЕНКО 37 01 42

ІНФОРМАЦІЯ

ПРО СТАН ПРАКТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ

СОЦІАЛЬНИХ ІНСПЕКТОРІВ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО

 ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

ЗА ДЕСЯТЬ МІСЯЦІВ 2020 РОКУ

 

         Відповідно до Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року № 1091 "Деякі питання надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", головний  державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор органу  соціального захисту населення районної у місті ради наділені повноваженнями із здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги та цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету.

         З метою контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги та  цільовим використанням бюджетних коштів, виплачених у вигляді соціальних допомог громадянам Фортечного району                               м. Кропивницького, державними соціальними інспекторами управління соціального захисту населення виконавчого комітету (далі – державні соціальні інспектори управління)  за період з січня  по  жовтень 2020 року перевірено 8138 особових справ отримувачів державних соціальних допомог.

         В ході перевірок, які проводяться з метою з'ясування  достовірності  наданої  інформації про доходи та майновий стан отримувачів  соціальних допомог та членів їх сімей, направлено 7325 запитів до Державної податкової служби України, Регіонального сервісного центру МВС України в Кіровоградській області, головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та інших установ і організацій.

Перевірено  11 довідок про доходи отримувачів  соціальних допомог та членів їх сімей на підприємствах, установах, організаціях та у суб'єктів підприємницької діяльності.

         За вказаний період державними соціальними інспекторами управління проведено 2902 обстеження матеріально-побутових умов сімей, які звернулися за призначенням соціальної допомоги, для підтвердження  права на її отримання.

         В результаті зазначених вище перевірок виявлено 357 порушень, з яких 311 вплинули на розмір призначеної допомоги.

         Внаслідок проведених перерахунків визначено суми надміру виплачених бюджетних    коштів,    які    підлягають    поверненню:   по   житловій     субсидії – 1437433,98  грн., з них повернуто 454917,04 грн.,  по інших державних соціальних допомогах – 380981,08 грн., з них повернуто         58141,42 грн., заборгованість минулих років повернуто в сумі   785324,15 грн.

         Попереджено незаконну виплату бюджетних коштів на суму            832658,41 грн.

        

2

         Протягом десяти місяців поточного року державними соціальними інспекторами управління разом зі спеціалістами Кропивницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено 5 обстежень  матеріально-побутових умов сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

         В результаті проведеного аналізу виявлених порушень з'ясовано, що найбільш характерним є свідоме надання  недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомог та членів їхніх сімей.

         Враховуючи зазначене вище, у відділі проводяться заходи щодо забезпечення перевірок доходів та майнового стану громадян, які звертаються за призначенням субсидії та інших видів соціальних допомог вперше, на рівні 100 відсотків.

Значна увага приділяється проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадян, що звертаються до державних соціальних інспекторів управління.

Під час обстежень матеріально-побутових умов сімей та перевірок достовірності наданої інформації про доходи громадян, що звернулись за допомогою, на підприємствах, установах, організаціях та у фізичних              осіб-суб'єктів підприємницької діяльності державні соціальні інспектори управління постійно надають консультації щодо порядку призначення та виплати соціальних допомог.

В управлінні   облаштовано стенд, який містить інформацію про відповідальність за  надання недостовірної інформації про доходи та майновий стан громадянами, що звертаються за призначенням різних видів державних допомог.

Заходи, які проводяться державними соціальними інспекторами управління, забезпечують своєчасне виявлення та повернення надміру виплачених коштів державного бюджету відповідно до вимог законодавства України.

 

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

виконавчого комітету                                     Віктор ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ

 

        

 

 

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада