Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

рішення №118

                                                                                                                                                         

 

Дванадцята   сесія  Кіровської  районної  у  м.Кіровограді  ради 

шостого  скликання

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

 

від "28" лютого 2012  року                                                               №118

 

Про затвердження пропозицій

до проекту Програми охорони

довкілля по м.Кіровограду

на  2012 рік

 

         Відповідно до обсягів та меж повноважень, які визначені районній у місті раді згідно з рішенням Кіровоградської міської ради від 29 грудня         2010 року № 65 "Про обсяги і межі повноважень, які визначаються Кіровоградською міською радою Кіровській та Ленінській районним у м.Кіровограді радам шостого скликання та їх виконавчим органам", керуючись  статтею  41, частиною 1 статті 59 Закону  України  "Про  місцеве  самоврядування  в  Україні",  районна  у  місті   рада

 

В И Р І Ш И Л А   :

 

         1. Затвердити пропозиції до проекту Програми охорони довкілля по           м.Кіровограду на 2012 рік (додаються).

         2. Відділу комунального господарства  виконкому (Павлова) направити  до  виконавчого  комітету  Кіровоградської  міської  ради  затверджені пропозиції до проекту Програми охорони довкілля по м.Кіровограду на             2012 рік.

         3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію  районної у місті ради з питань житлово-комунального господарства, охорони навколишнього природного середовища  та запобігання  виникненню  надзвичайних  ситуацій  (Авдєєнко).

 

 

Голова  районної  у  місті  ради                                                                  О.Рацул

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Кіровської  районної  

у м.Кіровограді  ради

від  "___" _________ 2012  року

№_________

 

 

 

                  

 

                                                                                                                   

 

  П Р О П О З И Ц І Ї

   

до проекту  Програми охорони довкілля

по м.Кіровограду на 2012 рік

 

 

 

 

м. Кіровоград

 

І. Загальні   положення

 

         Пропозиції до проекту Програми охорони довкілля по м.Кіровограду на 2012  рік (далі – Пропозиції) розроблено у відповідності до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та з метою забезпечення  екологічної  безпеки і передбачають  поліпшення  охорони  довкілля  за  рахунок  посилення  контролю  за  дотриманням  природоохоронного  законодавства,  залучення коштів  з різних  джерел фінансування  на здійснення заходів  щодо  охорони  довкілля,  координації  дій  органів  місцевого  самоврядування.

 

ІІ. Необхідність  розроблення  Пропозицій

 

         Необхідність  розроблення  Пропозицій  зумовлена  підвищеними  вимогами до поліпшення  стану навколишнього  природного середовища,  створенням  умов  для  забезпечення  ефективного  і  раціонального  використання  природних  ресурсів  з  обов'язковим  відтворенням  їх  природних  якостей,  вимогою  досягнення  нормативних показників екологічного  стану  району.

         У вирішенні екологічних  проблем  головним  має  бути  зниження  негативного   впливу   господарської  діяльності  на   навколишнє  природне середовище,  забезпечення  екологічно безпечного  середовища  для  здоров'я  та життєдіяльності  населення. 

 

 

ІІІ. Основна мета розроблених Пропозицій

                   

         Основною метою розроблених Пропозицій є здійснення  наступних заходів:

         забезпечення своєчасного прибирання території району;

         попередження виникнення несанкціонованих сміттєзвалищ;

         утримання в належному санітарному стані парків, скверів, місць масового відпочинку  громадян;

         утримання зелених насаджень;

         сприяння відновленню зелених насаджень;

         привернення уваги населення та громадськості до проблем, пов'язаних із засміченням земель карантинним бур'яном – амброзією полинолистою, повитицею польовою та зараженням зелених насаджень карантинним шкідником –  американським білим метеликом;

         пріоритетне  забезпечення  населення  у  водопостачанні;

         посилення ролі державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства у сфері  життєдіяльності  населення;

         формування у населення мислення і поведінки,  спрямованих на  позитивний розвиток природогосподарювання, який включає в себе: раціональне природокористування, природовідновлення, природовідтворення,  природоохорону.

 

ІV. Характеристика стану довкілля

 

         У сучасних умовах провідне значення поряд з соціальними та економічними проблемами мають проблеми охорони навколишнього природного середовища та здоров'я населення.

         Екологічні умови в Кіровському районі м. Кіровограда протягом десяти місяців 2011 року в основному були стабільними. Причин, які б зумовили неконтрольоване забруднення навколишнього середовища, за звітний  період на території не було.                                 

         Разом з тим, мали місце такі негативні явища, як :

         висипання побутового і будівельного сміття на вулицях, в парках,  скверах, зелених масивах  та біля водоймищ;   

         несанкціоноване  вирубування  зелених  насаджень;

         спалювання листя та сміття весною та восени.

         З  метою  покращення  екологічних умов на території району    проводилася   роз’яснювальна   робота  з  керівниками  підприємств,  установ,  організацій,  навчальних і  медичних  закладів,  населенням  району  з  питання  благоустрою  та  санітарного  утримання  прилеглих  і  закріплених  територій. 

         Відповідно до рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 23 березня 2011 року №296 "Про проведення міської акції "Чисте місто" на території Кіровського району в період з 26 березня по 22 квітня 2011 року проведено місячник з благоустрою території району,  а також  чотири   загальноміські   суботники.

         У  цих заходах взяли участь колективи близько 400 підприємств, організацій, установ, медичних та навчальних закладів, а також мешканці приватного сектору району.

         Під час проведення  акції "Чисте місто" виконувалися роботи з прибирання парків, скверів, газонних частин вулиць, очищення і благоустрою територій,  збору  та  вивезення сміття.  Приведено до  належного санітарного стану зупинки міського пасажирського транспорту.    

         Також до належного  санітарного  стану  було приведено  кладовища  та прилеглі до них території.

         За цей період підприємствами, організаціями,  установами,  мешканцями  району,  за  підтримки  депутатів Кіровської  районної  у м.Кіровограді ради  та Кіровоградської міської  ради,  ліквідовано  20 несанкціонованих  сміттєзвалищ, а саме: на розі вулиць Інгульської та Тернопільської, на розі вулиць Чкалова та Повітрянофлотської, на  розі  вулиць Артема та  Пушкіна, на  розі вулиць В.Биковської  та Тобілевича,  на  розі  вулиць Партизанської  та  Толстого,   на розі вулиць  Ленінградської та  Володимирської; по вулицях:  Артема (біля річки Інгул), Мурманській,  Тепличній,  В.Терешкової, 6,  Макарова (біля автогаражного кооперативу "Дружба"), Чигиринській, 2, 19, Гайдара, 8, Сиваській, 20, Братиславській, 34-40,  73-85. на березі річки Інгул  (на ділянці від провулку С.Лазо до вулиці Водогінної);  на зелених  зонах  з  обох  боків  водоймища  по  вулиці  Бєляєва.

         Учнями та педагогічним колективом комунального закладу "Навчально-виховний комплекс школа козацько-лицарського виховання І-ІІ ступенів  №21 – суспільно-гуманітарний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області" прибрано від сміття берег річки Інгул на ділянці від провулку С.Лазо до вулиці Водогінної.

         Депутатами Кіровоградської міської ради Гребенчуком Ю.Ф.,   Кур'яном А.С., Кіровської  районної у м.Кіровограді ради Вахніком І.І.,  працівниками  приватного підприємства "Альянс-маркет",  мешканцями квартального комітету №6 Кіровського району м.Кіровограда очищено ставок, що знаходиться між вулицями  Бєляєва та Волкова.  Водоймище розчищено від побутового сміття, автопокришок, гілля;  прибрано прибережну  зону.

         Мешканцями квартального комітету №20 Кіровського району м.Кіровограда та працівниками відкритого акціонерного товариства "Гідросила" упорядковано територію скверу   ім.П.Морозова. Виконано  роботи  з очищення території від гілля та сміття.          

         Педагогічним колективом та учнями загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №3 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області, мешканцями квартального комітету №26 Кіровського району м.Кіровограда, за участю депутатів Кіровської районної у м.Кіровограді ради, було прибрано прилеглу територію біля парку ім.Крючкова.

         На території  квартального комітету №29 Кіровського району м.Кіровограда за ініціативи мешканців та участю депутата Кіровоградської міської ради Слівнова В.В. обладнано спортивний та дитячий майданчики в зеленій зоні на розі пров.Волгоградського та вул.Московської, а також дитячий майданчик по  пров.Севастопольському.  

         За участю трудових колективів виконавчих органів  Кіровської районної у м. Кіровограді ради прибрано зелену зону по вулиці Мурманській,  приведено до належного санітарного стану територію Ковалівського пляжу. У заходах  взяло участь близько 200 осіб. Виконано роботи зі збору та вивезенню сміття.

         На виконання рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 9 серпня 2011 року №813 "Про проведення тижня благоустрою до відзначення 20-ї річниці Незалежності України" на території Кіровського району в період з 15 серпня по 23 серпня 2011 року проведено тиждень з благоустрою території району.

         Під час проведення заходів було упорядковано території зелених насаджень по вулицях: Жовтневої революції, Героїв Сталінграда, Космонавта Попова, Генерала Жадова, Волкова, Московській, Академіка Корольова,      50 років Жовтня, Маршала Конєва, Колгоспній, Короленка та проспектах Винниченка, Правди, Університетському. Виконано роботи з покосу бур'янів та збору випадкового сміття.

         Жителями квартальних комітетів № 9, 10 Кіровського району м.Кіровограда за підтримки депутата Кіровоградської міської ради       Мосіна О.В. прибрані вулиці Пушкіна, Верхня Биковська, Артема,  провулок Рівненський.

         Приведено до  належного санітарного стану зупинки міського пасажирського транспорту по вулицях: Костромській, Брестській, Соціалістичній.           

         Мешканцями квартального комітету №32 Кіровського району м.Кіровограда за сприяння депутата Кіровоградської міської ради        Терзова Д.С. було виконано роботи з покосу бур'янів на територіях  загального користування  та збору побутового сміття на зупинках міського пасажирського транспорту по вулиці Б.Хмельницького.

         Жителями квартального комітету №29 Кіровського району м.Кіровограда проведено  благоустрій зеленої  зони по вулиці Московській та спортивно-дитячого майданчика на розі вулиці Прилуцької та провулку Севастопольського.

         На виконання статті 22 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" під час проведення суботника мешканцями району було ліквідовано несанкціоновані сміттєзвалища по вулицях Озерна Балка,43,  Перша Залізнична (біля  гаражів  та   заправки), В.Терешкової, 6  та  провулку Ростовському,10.   

 

         З метою недопущення погіршення фітосанітарного стану Кіровського району м.Кіровограда по рослинному карантину і карантинних об'єктах та на виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 21 липня 2011 року №638-р "Про місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової" на території Кіровського району з 25 липня по 25 серпня 2011 року проведено місячник боротьби з карантинними шкідниками.

         Працівниками відділу комунального господарства виконкому протягом літньо-осіннього періоду проводилася робота з керівниками підприємств, установ, навчальних та медичних закладів району стосовно систематичного обстеження прилеглих і закріплених територій на предмет виявлення карантинних об'єктів з подальшим їх знищенням.

         Головами квартальних комітетів району було проведено роз'яснювальну роботу серед населення приватного сектору стосовно знищення карантинних об'єктів: американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової.

         Власниками індивідуальних житлових будинків Кіровського району м.Кіровограда проведені роботи по знищенню гнізд американського білого метелика по вулицях і провулках квартальних комітетів району, зокрема, по вулицях Лесі Українки, Козакова, Полярній та Родниковій (квартальний комітет №6);  по провулках Товарному та Кабардинському (квартальний комітет №19); по вулицях Московській та Волгоградській,  провулках Московському, Павлоградському, Архангельському, Іванівському і Березовому (квартальний комітет №29); по вулиці Котовського та провулку Кропивницького (квартальний комітет №33) .

 

         Для  задоволення  питних  і  господарсько-побутових  потреб більшість мешканців Кіровського району м.Кіровограда користується централізованим водопостачанням. Вода подається обласним комунальним виробничим підприємством "Дніпро-Кіровоград".   Разом з цим, у приватному секторі району є ще мікрорайони, де мешканці використовують питну воду з нецентралізованих джерел водопостачання –  колодязів громадського користування.

         На виконання статті 18 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" у 2011 році проведено  очищення 11 колодязів громадського користування за адресами: вулиця Суворова №39;  вулиця Українська, 67; вулиця Богдана Хмельницького №30, №50, №79-а, №108, №142; вулиця Пальміро Тольятті №30, №53-а, №67, №78. На виконання цих робіт було використано кошти районного у місті бюджету у сумі 14  917,80 грн.

 

         Відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря",  Правил благоустрою м.Кіровограда працівниками відділу комунального господарства виконкому протягом осіннього періоду проводилася роз'яснювальна робота з керівниками підприємств, установ, навчальних та медичних закладів району, мешканцями приватного сектору щодо недопущення спалювання опалого листя.

         На виконання листа Кіровоградського міського голови Саінсуса О.Д. від 30.09.2011 року № 5679/37-0518  "Про проведення  рейдових  перевірок" протягом жовтня – листопада 2011 року щовівторка та щочетверга у приватному секторі  проводились вечірні рейди за участю представників відділу комунального господарства виконкому, спеціалізованої інспекції Кіровоградської міської ради, Державного закладу "Кіровоградська міська СЕС" та Кіровського  районного відділу міліції Кіровоградського міського відділу УМВС України в Кіровоградській області. Під час проведення рейдів за спалювання опалого листя на порушників складалися адміністративні протоколи.        

        

 

V. Комплекс заходів щодо поліпшення навколишнього

природного середовища на 2012  рік

 

         З метою попередження негативного впливу господарської діяльності на навколишнє природне середовище, забезпечення охорони довкілля, раціонального природокористування, екологічної безпеки, захисту екологічних прав і інтересів держави та громадян у відповідності до вимог Закону України "Про  охорону навколишнього природного середовища" необхідно:

         здійснювати екологічний контроль за об'єктами, що можуть  негативно вплинути на стан складових довкілля та здоров'я  людей;

         вживати  ефективних  заходів щодо  зменшення  обсягів  утворення та  знешкодження, безпечного складування  або захоронення  побутових  відходів;

         розвивати у населення мислення і поведінку, які спрямовані на оптимізацію та постійний розвиток  природогосподарювання, яке включає: раціональне природокористування, природовідновлення, природоохорону, природовідтворення;

         забезпечувати  систематичне і  оперативне  інформування населення, підприємств, установ, організацій  про стан  навколишнього  природного середовища; 

         приводити в належний санітарний стан зелені зони, території парків та скверів, зони відпочинку, прибережні смуги річок і водоймищ з метою поліпшення екологічного стану Кіровського району м.Кіровограда  спільними зусиллями підприємств, організацій, установ, навчальних та медичних закладів незалежно від форм власності, комунальних служб, громадськості міста та на виконання Указу Президента України "Про Всеукраїнську акцію "Зелений паросток майбутнього";

         проводити роз'яснювальну роботу серед населення  стосовно знищення карантинних рослин та карантинних шкідників і висвітлювати в засобах масової інформації методи боротьби з ними;

         здійснювати постійний контроль за станом парків, скверів, місць масового відпочинку, зелених зон, річок та водоймищ, колодязів громадського користування у відповідності до вимог природоохоронного законодавства, рішень Кіровоградської обласної ради, Кіровоградської міської ради.

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада