Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Проект рішення № 142

 

Проект №  142

 

У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

ДВАДЦЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

від  «___»  __________ 2018 р.                                                      ___ 

 

Про звернення депутатів

Фортечної районної

у м. Кропивницькому ради

до Президента України

щодо негайного скасування

постанови Кабінету Міністрів України

про підвищення ціни на газ для населення

з 1 листопада 2018 року

 

Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламентом Фортечної районної у м. Кропивницькому ради, з метою дотримання Конституції України, основних принципів державного регулювання у сфері соціальної політики, недопущення загострення суспільної напруги серед населення Фортечного району, районна у місті рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Підтримати звернення депутатів Фортечної районної у  м. Кропивницькому ради до Президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення тарифів на газ для населення з 1 листопада 2018 року (додається).

2. Оприлюднити це рішення на офіційному сайті Фортечної районної у м. Кропивницькому ради.

3. Голові районної у місті ради (Кришко) направити звернення депутатів Фортечної районної у м. Кропивницькому ради до Президента України.

 

 

Голова районної у місті ради                                              О. Кришко

 

Президенту України

Порошенку П.О.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

депутатів Фортечної районноїу м. Кропивницькому ради

щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада 2018 року

 

19 жовтня 2018 року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України щодо підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада 2018 року на 23,5 %, що складатиме 8550 грн. за тисячу кубометрів.

Традиційно Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання, були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд. дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.

Тобто, Уряд черговий раз замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні вчергове намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.

Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.

Ми, депутати Фортечної районної у м. Кропивницькому ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права жителів Фортечного району м. Кропивницького та громадян України в цілому, на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд. кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд. кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.

2

 

Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 грн. за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, є незрозумілим економічне обґрунтування, що дозволило уряду вчергове підвищити ціни на газ для населення.

Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3 років зросли щонайменше у 5 разів при тому, що за даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%).

Неважко спрогнозувати, що підвищення тарифів на газ надасть поштовх для підвищення цін на тепло, товари та послуги. А паралельно з цим відбувається зменшення рівня призначень субсидій, які багато людей отримували в попередні роки, та відповідно збільшується кількість людей, що їх потребує. Це є ще одним ударом по українцях.

У відповідності до п.15 ст.106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

На підставі вищевикладеного депутати Фортечної районної в м. Кропивницькому ради звертаються до Вас з наступними пропозиціями:

- вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення;

- вжити заходів по скасуванню вищезазначеної постанови щодо підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада 2018 року ;

- не допустити в подальшому підвищення тарифів у всіх сферах життя населення та зниження життєвого рівня.

 

 

_________________________________

a

 sebuah

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада