Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Про стан практичної діяльності державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення виконавчого комітету

 У К Р А Ї Н А

КІРОВСЬКА РАЙОННА У МІСТІ КІРОВОГРАДІ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 24 грудня 2015 року                                                                   № 88

 

Про стан практичної діяльності

державних соціальних інспекторів

управління  соціального захисту

населення виконавчого комітету

 

Керуючись  частиною другою статті 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши інформацію начальника  управління  соціального захисту населення виконавчого комітету Бринзи М.А.  про стан практичної діяльності державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення виконавчого комітету  за десять місяців          2015 року, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В :

 

1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Бринзи М.А. про стан практичної діяльності державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення виконавчого комітету взяти до уваги.

 

2. Роботу відділу державних соціальних інспекторів управління  соціального захисту населення виконавчого комітету визнати задовільною.

 

3. Управлінню соціального захисту населення виконавчого комітету (Бринза) продовжити роботу зі здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги та цільовим використанням коштів державного бюджету відповідно до чинного законодавства.

 

 

Голова районної у місті ради                                                                    О. Кришко

 

 

 

  

 

 

                                                                                               ІНФОРМАЦІЯ

ПРО СТАН ПРАКТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ

СОЦІАЛЬНИХ ІНСПЕКТОРІВ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО

 ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

ЗА ДЕСЯТЬ МІСЯЦІВ 2015 РОКУ

 

         Відповідно до Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року № 1091 "Деякі питання надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", головний  державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор органу  соціального захисту населення районної у місті ради наділені повноваженнями із здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги та цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету.

         З метою контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги та  цільовим використанням бюджетних коштів, виплачених у вигляді соціальних допомог громадянам Кіровського району м. Кіровограда, державними соціальними інспекторами управління соціального захисту населення виконавчого комітету (далі - державні соціальні інспектори управління) за період з січня  по жовтень 2015 року перевірено 8237 справ отримувачів державних соціальних допомог.

         В ході перевірок, які проводяться з метою з'ясування  достовірності  наданої  інформації про доходи та майновий стан отримувачів  соціальних допомог та членів їх сімей, направлено 1805 запитів до Державної податкової інспекції м. Кіровограда, Державтоінспекції та інших установ. Перевірено 39  довідок про доходи отримувачів  соціальних допомог та членів їх сімей на підприємствах, установах, організаціях та у суб'єктів підприємницької діяльності.

         За вказаний період державними соціальними інспекторами управління проведено 7208 обстежень матеріально-побутових умов сімей, які звернулися за призначенням соціальної допомоги, для підтвердження  права на її отримання.

         В результаті зазначених вище перевірок виявлено 155 порушень, з яких 137 вплинули на розмір призначеної допомоги.

         Внаслідок проведених перерахунків визначено суми надміру виплачених бюджетних    коштів,    які    підлягають    поверненню:   по   житловій     субсидії – 5238,19  грн., з них повернуто 4294,14 грн., по інших соціальних допомогах – 67382,56 грн., з них повернуто  29586,94 грн., заборгованість минулих років повернуто в сумі   8235,16 грн.

         Попереджено незаконну виплату бюджетних коштів на суму            86352,80 грн.

         З початку року на розгляд до Кіровського районного суду м. Кіровограда передано вісім справ на суму 25211,14 грн., у зв'язку з відмовою отримувачів державних соціальних допомог повертати  надміру виплачені кошти у добровільному порядку. Станом на 31 жовтня 2015 року по шести справах  на суму 21854,85 грн. судом винесено рішення на користь управління.

2

         Протягом десяти місяців поточного року державними соціальними інспекторами управління разом зі спеціалістами служби у справах дітей виконавчого комітету Кіровоградської міської ради  проведено 35 обстежень  матеріально-побутових умов сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

         В результаті проведеного аналізу виявлених порушень з'ясовано, що найбільш характерним є свідоме надання  недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомог та членів їх сімей.

         Враховуючи зазначене вище, у відділі проводяться заходи щодо забезпечення перевірок доходів та майнового стану громадян, які звертаються за призначенням субсидії та інших видів соціальних допомог вперше, на рівні 100 відсотків.

Значна увага приділяється проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадян, що звертаються до державних соціальних інспекторів управління.

Під час обстежень матеріально-побутових умов сімей та перевірок достовірності наданої інформації про доходи громадян, що звернулись за допомогою, на підприємствах, установах, організаціях та у фізичних              осіб-суб'єктів підприємницької діяльності державні соціальні інспектори управління постійно проводять консультації щодо порядку призначення та виплати соціальних допомог.

В управлінні   облаштовано стенд, який містить інформацію про відповідальність за  надання недостовірної інформації про доходи та майновий стан громадянами, що звертаються за призначенням різних видів державних допомог.

Заходи, які проводяться державними соціальними інспекторами управління, забезпечують своєчасне виявлення та повернення надміру виплачених коштів державного бюджету відповідно до вимог законодавства України.

 

 

 

 

Начальник управління соціального                                                           

захисту населення виконавчого комітету                                                 М. Бринза

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада