Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кіровського району м. Кіровограда за 9 місяців 2015 року

  

У К Р А Ї Н А

КІРОВСЬКА РАЙОННА У МІСТІ КІРОВОГРАДІ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 17 листопада 2015 року                                                          № 81

 

Про роботу територіального центру

соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

Кіровського району м. Кіровограда

за 9 місяців 2015 року

 

         Керуючись статтею 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши інформацію заступника начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету – директора територіального центру Берднікова О.А. про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кіровського району м. Кіровограда за 9 місяців 2015 року, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В :

        

         1. Інформацію заступника начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету – директора територіального центру Берднікова О.А. про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кіровського району                        м. Кіровограда за 9 місяців 2015 року взяти до уваги.

 

         2. Роботу територіального центру соціального обслуговування (надання

соціальних послуг) Кіровського району м. Кіровограда визнати задовільною.

 

 

 

Голова районної у місті ради                                                                С.Горбовський

 

 

 

 

Юхименко 37 12 75

 

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Кіровського району м. Кіровограда

за 9 місяців 2015 року

 

 

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кіровського району м. Кіровограда (далі - територіальний центр) у період з січня по вересень 2015 року проведено обстеження                 матеріально – побутових умов проживання ветеранів, пенсіонерів, громадян похилого віку, в тому числі прикутих до ліжка хворих. Станом                            на 01 жовтня 2015 року виявлено 3698 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування. До цієї категорії громадян належать особи похилого віку, інваліди, хворі, інші громадяни. Обслуговано 3555 громадян, що складає 96,1 % від загальної чисельності виявлених громадян, які потребують обслуговування. Середнє навантаження на соціального робітника за 9 місяців 2015 року у відділенні соціальної допомоги вдома складає 13,1 громадянина. Середня вартість соціального обслуговування однієї особи станом на 01 жовтня 2015 року становить 830 грн. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг за 9 місяців 2015 року, складає 82,490 тис. грн. Загальна чисельність штату працівників територіального центру, що забезпечують безперебійне надання соціальних послуг – 106,5 осіб.

У територіальному центрі працюють відділення соціальної допомоги вдома, соціально – побутової адаптації та  соціально – медичних  послуг. Серед осіб, які обслуговуються у відділеннях територіального центру, за категоріями: 2742 - громадяни похилого віку, 813 - інваліди. За статусом серед громадян, які отримали послуги у територіальному центрі за 9 місяців 2015 року: 804 – ветерани війни та члени сімей загиблих, 1098 – діти війни, 760 - ветерани праці,                 п'ятеро - потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС, один - жертва нацистських    переслідувань.

З початку року відділенням соціальної допомоги вдома виявлено              893 особи. Прийнято на обслуговування 125 осіб, знято з обслуговування з різних причин 161 особу. Загальна кількість громадян, яким надаються послуги у відділенні соціальної допомоги вдома, станом на 01 жовтня 2015 року складає 893 особи, з них 177 осіб отримують платні соціальні послуги.                             За 9 місяців 2015 року надано 326713 безкоштовних послуг та 11739 платних соціальних послуг. Сума  коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг по відділенню соціальної допомоги вдома                               за 9 місяців 2015 року, складає 77,390 тис. грн. Кошти витрачаються для зміцнення матеріально - технічної бази територіального центру.

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома територіального   центру   здійснюється    допомога    у  прибиранні приміщень,

 

 2

приготуванні їжі, придбанні та доставці продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, книг, періодичних видань. Надається допомога з оплати за спожиті  житлово-комунальні послуги та з оплати інших платежів, з оформлення документів та субсидій, написанні листів. Здійснюються профілактичні та санітарно – гігієнічні заходи в дотриманні особистої гігієни за місцем проживання, пранні білизни та одягу. Працівниками територіального центру здійснюються представницькі інтереси в органах державної влади, установах підприємствах і організаціях. У разі потреби забезпечується супроводження при проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування громадян у закладах охорони здоров'я.

         Відділенням соціально – побутової адаптації територіального центру надаються соціально – побутові послуги, а саме: з дрібного ремонту житла, ремонту теле - та радіоапаратури, дрібного ремонту одягу та взуття, перукаря. З початку 2015 року станом на 01 жовтня 2015 року відділенням             соціально–побутової адаптації територіального центру виявлено                     1393 громадянина похилого віку та обслуговано 1328 осіб, серед них за категоріями: 985 - особи похилого віку, 343 - інваліди. З осіб похилого віку за статусом 298 - це ветерани війни та члени сімей загиблих, серед них                 35 інвалідів війни, 224 ветерана праці. Станом на 01 жовтня 2015 року надано 6914 безкоштовних послуг. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг по відділенню соціально – побутової адаптації за                     9 місяців 2015 року, склала 5,100 тис. грн. На платному обслуговуванні у відділенні перебуває 543 громадянина.

         У відділенні соціально – побутової адаптації працює пункт прокату технічних засобів реабілітації для забезпечення потреб інвалідів та людей з обмеженими фізичними можливостями. З початку року 51 особа скористалась його послугами. Для малозабезпечених громадян діє пункт надання гуманітарної допомоги одягом, що був у використанні. При відділенні працює постійна виставка робіт прикладного мистецтва та бібліотека.

         За 9 місяців 2015 року для громадян, що обслуговуються в територіальному центрі, було проведено низку заходів до свята Великодня, до Дня Перемоги, Міжнародного жіночого дня 8 Березня. До Дня Державного Прапора України пройшов майстер – клас з виготовлення канзаши "Краса і велич символів державних", з нагоди Дня Незалежності України проведено святковий концерт "Україно моя світанкова". До Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана пройшов святковий концерт "Нехай тепло твоїх долонь відчує той, хто поруч" та відбулися  спортивно – масові заходи, а саме: турнір з шахів, шашок, дартсу, фрізбі, хокею на столі.

Позитивною практикою діяльності установи вважаємо можливість надання комплексу соціально – побутових послуг для населення за місцем проживання в центрах надання відповідних послуг в мікрорайонах Кіровського району. Як досвід впровадження - створення соціальної перукарні територіального центру соціального обслуговування на території селища Нового.

 

3

Через відділення соціально – медичних послуг територіального центру громадяни, що не мають медичних протипоказань, отримують безкоштовні медичні послуги з масажу, лікувальної фізкультури, фізіотерапії. Для них організовано консультування щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів, з підтримки здоров'я, здійснення профілактичних та лікувально – оздоровчих заходів, послуг з психокорекції.

За звітний період відділенням соціально-медичних послуг надано                      9863 безкоштовні медичні послуги, виявлено 1412 громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування, обслуговано                1334 громадянина цієї категорії. У відділенні працюють медична сестра з лікувальної фізкультури, медична сестра фізіотерапії, дві медичні сестри з масажу, психолог. Відділення укомплектовано стаціонарною та переносною медичною апаратурою (магніт, дарсонвальд, вітафон, біоптрон, електро- масажери та інше).

У територіальному центрі запроваджено мультидисциплінарний підхід надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку 2015 року 148 осіб отримало 431 соціальну послугу мультидисциплінарними командами.    

На базі територіального центру працює служба «соціальне таксі», що надає безкоштовні автотранспортні послуги для одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів, інвалідів Кіровського району. Станом на 01 жовтня 2015 року       27 осіб отримали 35 автотранспортних послуг.

З квітня 2014 року територіальним центром у співпраці з Вищим навчальним закладом "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" надається соціально – педагогічна послуга "Університет третього віку". На базі відділення соціально – медичних послуг для 16 осіб було реалізовано програму медико – соціальної допомоги та надано 42 послуги.

Також з метою надання медичних послуг при територіальному центрі працює кімната медико – соціальної допомоги Кіровоградської міської організації Товариства Червоного Хреста. З початку 2015 року 888 осіб охоплено послугами медичної сестри.

         Для інформування громадян в територіальному центрі оформлено інформаційні стенди про соціальні послуги: їх перелік, умови та порядок надання. Контактну інформацію про діяльність установи у формі інформаційних листів у кількості 1000 штук поширено серед закладів, що працюють з категорією осіб, які можуть бути потенційними отримувачами соціальних послуг, а саме: ВАТ "Кіровоградгаз", ПрАТ "Кіровоградобленерго", ОКВП "Дніпро –Кіровоград", лікувальні заклади міста (поліклінічні відділення №1, №4, №5). Забезпечено інформування громадян про соціальні послуги через засоби масової інформації. Інформаційний ролик транслювали на каналі ОДТРК протягом липня 2015 року. Виготовлено та розповсюджено на 2015 рік друковану продукцію у формі інформаційних листів (1000 штук) та календарів (500 штук).  Банери  установи  з  посиланням  на  офіційний  сайт  розміщено на

4

сайтах Кіровоградської міської ради, Кіровської районної у м. Кіровограді ради, управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, "Єлисаветградський Тиждень".

         Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про соціальні послуги", на виконання наказу Міністерства соціальної політики України        від 03 вересня 2012 року №537 "Про затвердження Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати", наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 23 травня 2014 року №317/353 "Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів при наданні соціальної послуги догляду вдома невиліковним хворим" в березні 2015 року укладено угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин, координацію спільної діяльності з КЗ "Центр первинної медико –санітарної допомоги     №2      м. Кіровограда"   та      КЗ     "Центральна    міська     лікарня

м. Кіровограда".

В рамках обласної акції "Зірка пам'яті" станом на 01 жовтня 2015 року за 175 ветеранами Великої Вітчизняної війни закріплено соціальних робітників територіального центру, які при потребі надають їм соціальні послуги.

Таким чином, структуру і роботу територіального центру направлено на покращення системи соціального обслуговування, забезпечення повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення.

 

 

 

Заступник начальника управління

соціального захисту

населення виконкому –        

директор територіального центру                                                          О. Бердніков

 

 

 

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада