Текст до друку затверджую:

Голова Фортечної районної

у м. Кропивницькому ради

___________________О. Кришко

"____" ____________  2018 року

"Збереження заробітної плати при переведенні на іншу нижчеоплачувану роботу і переміщенні

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради надає роз’яснення щодо збереження заробітної плати при переведенні на іншу нижчеоплачувану роботу і переміщенні.

Відповідно до статті 114 Кодексу законів про працю України                            (далі: КЗпП України) при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

У тих випадках, коли в результаті переміщення працівника (частина друга             статті 32 КЗпП України) зменшується заробіток з не залежних від нього причин, провадиться доплата до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців з дня переміщення.

Доплати, передбачені статтею 114 КЗпП України, провадяться протягом двох тижнів із дня переведення з таким розрахунком, аби разом із заробітком на новій роботі працівник одержував оплату праці у розмірі, рівному середньому заробітку на попередній роботі. Для забезпечення оплати праці у зазначених випадках не має значення підстава для переведення. Воно може провадитися на прохання працівника, за висновком медичної установи, за ініціативою власника, зокрема у порядку працевлаштування, як це передбачено частиною другою статті 40 КЗпП України.

Випадки збереження середнього заробітку у зв'язку зі зниженням фактичного заробітку не обмежуються викладеним. Вони можуть бути передбачені колективним трудовим договором при переведенні працівника за його згодою на іншу роботу у зв'язку з простоєм. Тривалість часу, за який при цьому зберігається середня заробітна плата або тарифна ставка, може обмежуватись у колективному договорі лише часом, на який працівник переведений на іншу роботу.

За більш детальними роз’ясненнями звертатися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради за адресою: 25030, м. Кропивницький, вул. Шатила, буд. 12, каб. 8, 12,                      тел. 37 12 93.

Прес-центр виконавчого комітету Фортечної районної у

м. Кропивницькому ради"

Заступник начальника управління соціального захисту

населення виконавчого комітету                                                                          М. Бринза