Урядом удосконалено порядок надання державної допомоги деяким категоріям осіб

30 листопада 2016 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 890 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни:

-         до Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним;

-         до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми;

-         до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

-         до Порядку призначення і виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

Прийнятою постановою передбачено єдиний підхід при визначенні сукупного доходу деяких категорій населення, а саме: для  фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є  платниками єдиного податку першої групи, незалежно  від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за   кожен  місяць  враховується  дохід  на  рівні  двох  розмірів прожиткового   мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць; для фізичних осіб - підприємців, які  обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку  другої  групи,  -  трьох  розмірів прожиткового мінімуму, встановленого   для   працездатних   осіб;  для  фізичних  осіб  - підприємців,  які обрали спрощену  систему  оподаткування  та  є платниками  єдиного  податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого  для  працездатних  осіб.

З метою спрощення процедури подання документів громадянами прийнятою постановою вилучено довідку про склад сім’ї з місця проживання із переліку необхідних документів. Інформація про склад сім’ї зазначатиметься громадянином в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

У новостворених об’єднаннях територіальних громад прийом документів, необхідних для призначення державної соціальної допомоги, здійснюватиметься уповноваженою особою, яка передаватиме їх до органів соціального захисту для опрацювання.

Крім цього передбачено, що заяву про призначення допомоги при народженні дитини можна подати в електронній формі з використанням телекомунікаційних систем.