Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення №43

 

 

У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

 

ВИКОНАВИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я 

 

 

 

 

від   «27»  червня  2018 року                                                                № 43

 

Про діяльність органів

самоорганізації населення

як складової частини

місцевого самоврядування

 

Керуючись  статтею  52  Закону України  «Про місцеве самоврядування             в Україні» та заслухавши інформацію завідувача організаційного відділу виконавчого комітету Голуб О. В. про  діяльність органів самоорганізації населення як складової частини місцевого самоврядування, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

                                                                    

1.пІнформаціюпзавідувача організаційного відділу виконавчого комітету Голуб О. В.  про діяльність органів  самоорганізації населення як складової частини місцевого самоврядування взяти до уваги.

 

          2. Головам  органів  самоорганізації   населення   квартальних комітетів Фортечного району м. Кропивницького:

 

активно залучати мешканців до вирішення питань місцевого значення, належного дотримання Правил благоустрою міста Кропивницького;

 

постійно вживати заходів щодо залучення мешканців до робіт по благоустрою та санітарному очищенню території у приватному секторі;

 

проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями приватної забудови щодо недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, своєчасної оплати послуги по вивезенню твердих побутових відходів.

 

3. Організаційному відділу  виконавчого комітету (Голуб) здійснювати подальше сприяння органам самоорганізації у реалізації їх повноважень.

 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову  районної у місті ради Кришка О.В.

 

 

 

 

Голова районної у місті ради                                                         О. Кришко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Троценко 24 32 60

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про діяльність органів самоорганізації населення

як складової частини місцевого самоврядування

 

 

          Органи самоорганізації населення є складовою частиною місцевого самоврядування, які діють на підставі Конституції України, Закону України „Про органи самоорганізації населення”, мають визначені повноваження, завдання та функції.

Однією з форм органів самоорганізації населення є квартальні комітети.

На території Фортечного району м. Кропивницького діють                            33 квартальні комітети. Кожен квартальний комітет представлено керівним складом квартального комітету на чолі з головою квартального комітету.

Голови квартальних комітетів на виконання повноважень, визначених Законом України  «Про органи самоорганізації населення», Положенням            про квартальний комітет, залучають населення до проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, скверів, обладнання дитячих і спортивних  майданчиків; надають допомогу громадянам похилого віку, одиноким, інвалідам, багатодітним сімям; сприяють правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку, підтримують зв’язок із дільничними інспекторами міліції, проводять спільний прийом громадян; надають необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовують вивчення населенням правил пожежної безпеки, ведуть            облік громадян, які мешкають у межах території дії квартального              комітету; видають довідки встановленого зразка, характеристики, а також інформацію стосовно їхньої діяльності.

Згідно з рішенням Фортечної районної у м. Кропивницькому ради від 05 червня 2014 року №211 «Про затвердження Положення про організаційний  відділ виконавчого комітету Кіровської районної у                м. Кіровограді ради» (зі змінами) заходи щодо сприяння у реалізації органами самоорганізації населення району власних повноважень, визначених чинним законодавством, здійснюються  організаційним          відділом виконавчого комітету. 

Головами квартальних комітетів протягом звітного періоду                 постійно (не менше 2-х разів на тиждень) проводиться прийоми               мешканців відповідних  квартальних комітетів, видаються довідки встановленого зразка до: Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро – Кіровоград», Дочірнього підприємства            «Центргаз», Приватного  акціонерного  товариства «Кіровоградобленерго», Кропивницького міського військового комісаріату, управління             соціального захисту населення  виконавчого комітету Фортечної             районної  у м. Кропивницькому  ради тощо.  На  особистому  прийомі  голови  квартальних комітетів ознайомлюють мешканців кварталів з

2

 

інформаційними документами щодо соціальних питань, таких як:               надання пільг пільговим категоріям населення, порядок призначення субсидій, зміна пенсійного забезпечення та інше. Голови квартальних комітетів особисто надають допомогу мешканцям приватного сектора у вирішенні соціальних проблем.

Засідання квартальних комітетів проводяться за потребою, але                    не  рідше одного разу на місяць, на яких обговорюються різноманітні питання, пов’язані з життєдіяльністю кварталів приватного сектору, в              тому числі – наведення і підтримка належного санітарного стану та благоустрою біля садиб, організація та проведення комунальних декад                 та місячників з благоустрою. Разом з працівниками спеціальної інспекції               Міської ради міста Кропивницького ведеться профілактична робота                     з мешканцями кварталів  щодо підтримання належного санітарного стану             і благоустрою Фортечного  району м. Кропивницького.

         У період з червня 2017  року по травень 2018 року  з  головами  квартальних   комітетів проведено 12 семінарів, на яких розглядались різноманітні питання, що стосувалися роботи голів квартальних               комітетів за участі представників: Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області, сектора дільничних інспекторів Кропивницького відділу поліції  Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, Кіровоградської міської організації ветеранів України, Кропивницької міської організації           Товариства Червоного Хреста України, Управління державної                        служби надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області, Спеціалізованої інспекції Міської ради міста Кропивницького, товариства             з обмеженої відповідальністю «Екостайл», Кропивницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та спеціалістів управління соціального  захисту населення виконавчого  комітету районної у місті ради.

Організаційним відділом виконавчого комітету районної у місті ради підтримується щоденний зв'язок з головами квартальних комітетів щодо вивозу  ТПВ,  ремонту доріг, тротуарів, вуличного освітлення, водопровідних мереж, обрізки дерев та надаються заявки відповідним комунальним підприємствам щодо ліквідації порушень.

До того ж, за ініціативи органів самоорганізації населення на відповідних квартальних комітетах постійно проводяться святкові концерти та дитячі спортивні змагання.

Також, за звітний період на території Фортечного району на              підставі пропозицій, наданих головами квартальних комітетів, проведено виконання робіт з очищення, дезінфекції та ремонтів 16 колодязів громадського користування.

          Одним із найбільш важливих напрямів роботи голів квартальних комітетів є наведення належного санітарного стану у приватному секторі.

 

3

 

          Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради міста Кропивницького від 13 березня 2018 року №116 «Про проведення           місячника з озеленення, прибирання та благоустрою території міста Кропивницького»  на території  Фортечного району в період з 02 по 30 квітня 2018 року проведено разом з підприємствами, організаціями, установами взяли участь виконавчі органи районної у місті ради, органи              самоорганізації населення – квартальні комітети Фортечного району та мешканці приватного сектора.

         Мешканцями квартальних комітетів №№23, 1, 29, 31, 32, 30 та 16 за підтримки депутатів Фортечної районної у м. Кропивницькому ради                      та Кіровоградської міської ради було прибрано від випадкового сміття зупинки громадського транспорту по вулицях Варшавській, Межевий Бульвар, Б. Хмельницького та Казанській; прибрано дитячі та                         дитячо – спортивні майданчики по вулицях Брестська, Холодноярській та Тепличній; ліквідовано несанкціоновані сміттєзвалища по вулицях                       С. Сєнчева, Дагестанській та тупику Київському. До належного санітарного стану приведені місця масового відпочинку громадян, а саме: прибережна                 смуга р. Інгул  (в межах вул. Буровугільної), сквер та лісосмуга по                     вул. Желябова.

         Прибрано прилеглу до залізниці територію по вулиці 2 – ій Залізничній,               вул. Менделєєва та Ломоносова;  очищено від  побутового  сміття   водойму,   яка  знаходиться між вулицями Бєляєва, Волкова та Родниковою.

         З метою покращення санітарного стану, естетичного вигляду                          і експлуатаційного стану елементів благоустрою, санітарного утримання території приватного сектора району, озеленення і зразкового утримання дворів, прибудинкових територій, вулиць  району, підвищення культури побуту території  міста відповідно до рішення Кіровоградської міської             ради від 31 березня 2015 року № 4063 «Про міський огляд - конкурс на кращий благоустрій багатоквартирних будинків та будинків приватного сектора у м. Кіровограді» у травні – липні 2017 року проводився щорічний                    огляд – конкурс на кращий благоустрій приватного сектора.

Голови квартальних комітетів Фортечного району надали свої пропозиції до комісії з проведення щорічного огляд – конкурсу, на підставі яких було визначено переможців у номінації «Кращий благоустрій             будинків приватного сектора»:

за зайняте I місце Ковтуненко Оксана Миколаївна  удинок за адресою:  вул. Тургенєва, 11)  отримала грошову винагороду у розмірі                  4000,00 грн.,

за зайняте II місце Авдієнко Наталя Анатоліївна (будинок за адресою: вул. Гуляницького, 23) отримала грошову винагороду у розмірі 3000,00 грн.,

зарзайнятерIIIрмісцерХаркінарОльга рМиколаївна (будинок за адресою: вул. Салтикова  - Щедріна, 25/34) отримала грошову винагороду у розмірі 2000,00 грн.,

 

4

 

заохочення у розмірі 500,00 грн. отримали десять мешканців Фортечного району м. Кропивницького.

Крім того, голови та члени  квартальних комітетів протягом звітного періоду  приймали активну участь у загальноміських заходах («Фестиваль українських смаколиків» - 24.08.2017; День міста Кропивницького – 16.09.2017 року; «Гостинна масляна» - 16.02.2018 року).

        З огляду на вище зазначене, можна дійти висновку, що діяльність органів самоорганізації населення (квартальних комітетів Фортечного  району м. Кропивницького) – є важливою складовою становлення громадського суспільства, яка створює сприятливі умови для участі  громадян у вирішенні питань місцевого значення.

 

 

 

Завідувач організаційного

відділу виконавчого комітету                                                             О. Голуб

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада