Про забезпечення санаторно – курортним лікуванням

Про забезпечення санаторно – курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції  та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії  Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної  агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно – курортним лікуванням здійснюється відповідно до постанови Кабінету  Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно – курортним лікуванням» (далі – Порядок).

Дія Порядку поширюється на осіб, які мають статус постраждалого учасника  Революції  Гідності  відповідно до статті 16-1 Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни, встановлений відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зазначені особи забезпечуються безоплатними путівками до санаторно – курортних   закладів  відповідно до  Порядку  згідно з медичними  рекомендаціями в порядку черговості.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки  про  взяття  на  облік  внутрішньо  переміщеної  особи.

Для взяття на облік особа, чи її законний представник подають заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни – також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Під час подання копій документів, особи надають їх оригінали для огляду.

Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Поділ  путівки  та  передача  її  іншій  особі  забороняється.

Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для  забезпечення санаторно – курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно – курортними закладами.

Зазначене відшкодування здійснюється шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно – курортним  закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості  та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки, а якщо вартість путівки нижча за граничну,  не більше від фактичної вартості путівки.

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики  за пропозицією Державної служби у справах ветеранів війни та учасників  антитерористичної  операції  та  погодженням з Мінфіном.

Дія Порядку не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно – курортними путівками відповідно до  Порядку забезпечення  санаторно – курортними  путівками  деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187, та  Порядку забезпечення санаторно – курортними путівками до санаторно – курортних  закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету  Міністрів  України  від  27 квітня  2011 року № 446.

За більш детальними роз'ясненнями можна звертатися за адресою: вул. Шатила, буд. 12, каб. № 2, тел. 37-03-97.

Прес – центр виконавчого комітету

Фортечної районної