Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Про розміщення інформації

 

 

          «До уваги жертв нацистських переслідувань.

          Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради  повідомляє, що Законом Ураїни «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 року                № 1584-ІІІ (далі-Закон № 1584-ІІІ) колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Другої світової війни визнано жертвами нацистських переслідувань та визначено їх право на користування пільгами.

         Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту жертв нацистських переслідувань» від 16.12.2004 року № 2256-ІV зазначені категорії осіб виключено із Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та визначено їх право на користування пільгами відповідно до статей 61                      64 Закону № 1584-ІІІ.

         Згідно із статею 5 Закону № 1584-ІІІ жертвам нацистських переслідувань видаються відповідні посвідчення замість раніше виданого посвідчення ветерана війни.

          З огляду на викладене пропонуємо здійснити заміну посвідчення учасника бойових дій/інваліда війни на посвідчення жертви нацистських переслідувань.

          Для заміни посвідчення необхідно звернутися до управління за адресою: вул. Шатила, буд. 12, каб. № 7, тел. 37-12-57. При собі необхідно мати наступні документи: паспорт, посвідчення учасника бойових дій/інваліда війни, документ, що містить відомості про факт нацистських переслідувань.

          Крім того, звертаємо увагу, що стаття 1 Закону № 1584-ІІІ дає визначення термінів та понять, які вживаються в Законі, де поняття «місця примусового тримання та примусових робіт» передбачає їх вичерпний перелік, а саме: робота на фабриках, заводах, шахтах, сільськогосподарських роботах не відноситься до місць примусового тримання та примусових робіт, та не є підставою для встановлення статусу жертви нацистських переслідувань з наданням пільг відповідно до  статті  61 цього Закону  (із 75-відсотковою знижкою). Зазначеній категорії осіб статус жертви нацистських переслідувань встановлюється з наданням пільг відповідно до статті 63 Закону № 1584-ІІІ (із 50-відсотковою знижкою) за наявності підтверджуючих документів щодо факту насильного вивезення до Німеччини на примусові роботи.

          Додатково повідомляємо, що у вересні 2018 року до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» внесено зміни в частині надання пільг із оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива колишнім малолітнім в’язням, визнаними особами з інвалідністю, колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

   

 

 

Прес-центр виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради»

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада