Про організацію санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Про організацію санаторно-курортного лікування  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Кіровської районної у м. Кіровограді ради інформує, що Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - порядок).

Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно – курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи з 2017 року. Зокрема, укладання трьохсторонньої угоді між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Також порядком передбачено веденя окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки і порядок виплати такої компесації.

Крім цього, інформуємо, що Міністерством соціальної політики України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення у 2017 році розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам відпочинку», який погоджено усіма зацікавленими органами виконавчої влади, та на даний час знаходиться в Міністерстві України для надання експертного висновку.

Проектом постанови передбачено, що розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам і закладам відпочинку для санаторно-курортного лікування постраждалих буде становити:

для осіб, віднесених до категорії 1                                                        - 5 250,00 гривень.;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями

нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями

хребта та спинного мозку)                                                                                  - 17390,00 гривень.;

для дітей-інвалідів, інвалідність

яких пов`язана з Чорнобильською катастрофою                                              - 10840,00 гривень.

Прес–центр виконавчого

комітету Кіровської районної